X

CORPORATE WEBSITE:

ATALIAN.COM

EUROPE:

BELGIUM BOSNIA HERZEGOVINA CROATIA CZECH REPUBLIC FRANCE HUNGARY LUXEMBOURG NETHERLANDS POLAND ROMANIA RUSSIA SERBIA SLOVAKIA TURKEY

Kod ATALIAN-a je najvažnije poštovanje prema kadrovima i priznanje dobro obavljenog posla. Za nas je to svakodnevno pitanje ponašanja i kulture rada koji se prenose kroz kampanje podizanja svesti svih naših timova. U skladu sa ovim ciljevima, krajem 2014. godine ATALIAN je potpisao Francusku povelju o različitosti kako bi demonstrirao i formalizovao svoju posvećenost ne- diskriminaciji i različitosti i promovisao jednake mogućnosti a doprineo poboljšanju ljudskih praksi. Povelja pokazuje posvećenost ATALIAN-a kulturnoj, etničkoj i društvenoj različitosti. Uključuje 6 tačaka koje vode grupu u uspostavljanja novih praksi, u bliskoj saradnji sa osobljem i zainteresovanim stranama. Ona takođe podstiče grupu da sprovede politiku ljudskih resursa koja je usresređena na prepoznavanje i uvažavanje individualnih veština. Uvereni smo da vrednovanjem našeg ljudskog kapitala i podrškom našem osoblju možemo zadovoljiti potrebe naših klijenata, što je naša stalna briga.
Naša politika zapošljavanja je ugrađena u naše obaveze prema CSR. Poštovanje prema ženama i muškarcima, bez obzira na njihov prethodni život, uzrast, pol ili situaciju. Garantuje savršenu integraciju novog osoblja i neguje lojalnost i motivaciju svih zaposlenih. U skladu sa ovim obavezama, politika zapošljavanja ATALIAN se fokusira na 4 tačke:
  1. Rodna ravnopravnost
  2. Međugeneracijski sporazumi
  3. Integriranje osoblja koje se suočava sa teškoćama
  4. Podsticanje jednakosti osoblja sa invaliditetom
ATALIAN је posebno posvećen rodnoj ravnopravnosti unutar kompanije i obuhvata 56% žena i 44% muškaraca među zaposlenima. Tokom 2012. godine ATALIAN је pregovarao sa svojim društvenim akterima, u korist različitosti i jednakih profesionalnih mogućnosti za žene i muškarce. Ovi sporazumi postavljaju ciljeve koji garantuju ravnopravnost polova u zapošljavanju u različitim servisnim linijama, kao i iste uslove za pristup zapošljavanju i stručnom usavršavanju, osiguranje da trudnice rade u odgovarajućim uslovima (promena radnog mesta, privremeno premeštanje i intervju pre i posle porodiljskog odsustva, usvojenja ili roditeljskog odsustva).
ATALIAN је u 2013. godini pregovarao o nizu međugeneracijskih sporazuma u svim svojim entitetima kako bi osigurali: trajnu profesionalnu integraciju mladih, zapošljavanje i zadržavanje višeg osoblja i prenošenje veština i stručnosti. Sprovedena je inicajalna evaluacija u cilju postavljanja najrelevantnijih akcija u vezi sa sledećim:
  • Definisanje piramide starosti
  • Definisanje karakteristika mlađeg i višeg osoblja i profesionalnog razvoja obe kategorije
  • Predviđanje penzionisanja osoblja
  • Perspektiva zapošljavanja
  • Ključne kompentencije koje se smatraju suštinskim za grupu
  • Identifikovanje radnih uslova višeg osoblja
ATALIAN podržava projekte koji podstiču profesionalnu asimilaciju osoba koje se suočavaju sa teškoćama ili su izolovani od profesionalnog sveta. Ovim putem, 2016. godine ATALIAN је stekao kompaniju pod nazivom DPS (Dialogues Partenaires Services), kompanija koja neguje profesionalnu asimilaciju kroz ekonomsku aktivnost. Cilj DPS-а је pomagati ljudima koji su izolovani iz profesionalnog sveta, u nastojanjima da se vrate na posao, pružajući im obuku ili posao. U saradnji sa brojnim različitim zaposlenima i neprofitabilnim organizacijama koje pomažu osobama koje su izolovane od zaposlenja, u svojim nastojanjima da se vrate na posao, ATALIAN-ov odsek za ljudske resurese radi na borbi protiv isključivanja i na promovisanju profesionalnog uvođenja u posao.
Gde god je to moguće, ATALIAN takođe podržava zapošljavanje kandidata za osobe sa invaliditetom, naročito kroz ugovore kao pripravnici. ATALIAN је odlučio da sve više i više sarađuje sa kompanijama koje profesionalno promovišu uvođenje u posao osoba sa invaliditetom i time pomažu da ostanu zaposleni. Kada se obuče, regrutovanje osoba sa invaliditetom na Ugovor, omogućava im da odaberu različite profesije. Osobe sa invaliditetom obično provode između 12 i 18 meseci na terenu pod bliskim nadzorom, sa ciljem da dobiju profesionalni sertifikat na kraju obuke.